Bezbariérový prístup vypovedá veľa aj o firemnej kultúre

Výťah pre imobilných do firmy

 

Pokiaľ ste zdravý človek – bez pohybových ťažkostí – nemáte dôvod rozmýšľať nad tým, aké sťažené podmienky majú tí z nás, ktorým toto šťastie (zdravie) dopriate nebolo. Ak ste odkázaný na pomoc iných alebo na invalidný vozík, veľmi dobre viete, kam sa dokážete pohodlne a bez problémov dostať a kde bezbariérovosť zlyháva.

 

Nás vo Velcone úprimne teší, že čoraz viac ľudí si uvedomuje potrebu vytvárania a zabezpečovania bezbariérových vstupov a prístupov. Bez ohľadu na to, či ste imobilný alebo absolútne zdravý človek, pokiaľ máte doma, v práci, či v takmer akejkoľvek inštitúcii schodisko, ideálnym riešením na debarierizáciu sú schodiskové výťahy.

 

Mnohí z našich klientov, stavajúcich si nové príbytky, sa nám ozývajú a radia sa, aký výťah do rodinného domu, bytu či práce by bol do ich priestorov optimálny. Či už pre imobilného človeka, seniora alebo výhľadovo aj pre zdravé osoby – unavené,  tehotné, po úrazoch či operáciách a pod. Nikdy neviete, kedy sa zíde aj Vám. A tí, čo ho už majú, tvrdia, že by ho už preč nedali, lebo im často uľahčuje život. Dobrou správou je, že čoraz viac sa otázke bezbariérovosti venujú aj veľké spoločnosti. Podľa nás je skvelé, keď si jednak ako zamestnávateľ, ale aj ako poskytovateľ služieb naplno uvedomujete svoju zodpovednosť a snažíte sa sprístupniť svoje priestory pre všetkých. Ako napríklad SPP v Bratislave, kde sme pred časom inštalovali výťah na schody Strategos.

 

Keď je výťah na schodoch, hneď je aj na duši ľahšie – Bezbariérový prístup

 

V prípade schodiskového výťahu Strategos ide o zvislú zdvíhaciu plošinu, ideálnu na prepravu imobilných osôb odkázaných na invalidný vozík. Ako vidíte aj na priložených záberoch, aj s touto inštaláciou sme sa vyhrali.

 

 • Dizajn – určite ste si všimli, že výber opláštenia bol v tomto prípade cielený. Snažili sme sa dosiahnuť, aby kovovo presklené prevedenie budovy dokonale ladilo s rovnakým typom dizajnu produktu, čím pôsobí naozaj prirodzene, nerušivo a elegantne.
  • Štandardne dodávame kabínu výťahu opláštenú polykarbonátom, no v prípade záujmu Vám ju vieme dodať vyhotovenú aj z bezpečnostného skla – ako vidíte aj pri budove SPP.
 • Účel – inklúzia, resp. vytvorenie pohodlného, bezpečného a samostatného prístupu do budovy SPP aj pre imobilných ľudí,
  • fascinuje nás napĺňať ciele a vízie niekoho, kto si dlhodobo udržuje pozíciu lídra a experta na témy v oblasti inovatívnych a udržateľných energetických riešení. Preto pre nás bolo výzvou, ale i cťou spojiť sily a naplniť inovatívnu a inkluzívnu víziu SPP – sprístupniť ich priestory pre všetkých. Bezpečne a komfortne. Bez odkázanosti na pomoc iných.
  • Maximálny vertikálny zdvih tejto plošiny sú 3 metre.
  • Ideálne zariadenie do exteriéru
   • vďaka svojim antikoróznym vlastnostiam má dlhodobú životnosť,
   • bezproblémová prevádzka aj pri nízkych teplotách, mrazoch a zmenách počasia.
  • Jednoduchá inštalácia
   • Ak máte v plánovanom mieste motorickej časti pevnú betónovú plochu, inštalácia je veľmi rýchla, vo väčšine prípadov nie sú pri inštaláciách potrebné žiadne špecifické stavebné či búracie práce a úpravy,
   • v SPP sme takúto základnú dosku dobudovali (čo, samozrejme, vieme spraviť aj u Vás, ak by bolo treba),
   • výhodou je aj skutočnosť, že nad ňou nie je potrebné prestrešenie.
  • Cena výťahu na schody Strategos
   • Ako ste si už pri našich produktoch zvykli, stanoviť jednotnú sumu nie je možné, keďže každá inštalácia je špecifická a jedinečná. Snažíme sa našim klientom produkty prispôsobovať čo najviac na mieru, preto sa jednotlivé inštalácie líšia (rôzne výšky zdvihu, počty staníc, prípadné požadované stavbárske práce, špecifické požiadavky, nadštandardné príslušenstvo a i.).
   • Ale ak ste alebo opatrujete osobu ZŤP, pozrite si možnosť požiadať o štátny peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia, na ktorý máte nárok a neraz tvorí až 98% z celkovej sumy.

 

Od našich klientov často počúvame, že keby vedeli o finančnom príspevku a existencii až takej širokej plejády zdravotných pomôcok skôr, už dávno by sa im žilo ľahšie. Lebo vedzte, že starostlivosť o imobilného, zdvíhanie imobilného a všetky úkony s tým spojené sú veľmi náročné – tak fyzicky ako aj psychicky. No fyzickej stránke sa dá veľmi pomôcť. Tak prečo to nevyužiť a neuľahčiť si aspoň trošku život?

 

Sme na trhu už 20 rokov. Ak máte pocit, že ste stratený a potrebovali by ste usmerniť, aké zariadenia a produkty by Vám mohli pomôcť, pokojne sa nám ozvite. Preberieme Vašu situáciu, vypočujeme si Vaše očakávania, prediskutujeme možnosti a spoločnými silami určite nájdeme optimálne riešenie aj pre Vás.

 


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás