VIDEO: Stropný zdvihák pre imobilných pomáha obom stranám

Stropný zdvihák - Video ukážka

 

Pokiaľ žijete v domácnosti s imobilnou osobou alebo nejakú opatrujete, viete ako dá táto namáhavá starostlivosť Vášmu telu zabrať. Máme však pre Vás dobrú správu. Stropný zdvihák Human Care Vás odbremení od viacerých úkonov a zabezpečí vyšší komfort i bezpečnosť pri manipulácii s takýmito klientmi obom stranám.

 

Zdvíhanie imobilného pacienta vôbec nemusí byť bolestivé a plné obáv

Stropné zdviháky už určite poznáte. Ide o zariadenia pre domácu opateru, vhodné na zdvíhanie a presun imobilných osôb – napr. z postele na invalidný vozík, na toaletu, do kúpeľne, ale rovnako tak sa využívajú aj na rehabilitačné účely – napr. na presun do bazéna či na nácviky chôdze.

Zrovna kvôli širokospektrálnym možnostiam a uplatneniu sa používajú tak v bežných domácnostiach ako aj v rámci zariadení inštitucionálnej starostlivosti – v domovoch sociálnych služieb, v domovoch dôchodcov, či v  mnohých zdravotníckych zariadeniach. Svoje uplatnenie tak nachádzajú nie len v rámci bytových jednotiek.

 

 

Prečo sú zdviháky pre imobilných pacientov také žiadané?

 • ich benefity výrazne zefektívňujú manipuláciu s imobilnou osobou, znižujú nároky na personálne obsadenie, šetria zdravotný stav ošetrujúcej osoby, rodinného príslušníka či opatrovateľa, ktorý sa o imobilného pacienta stará,
 • sú vysoko bezpečné,
 • zabezpečujú dôstojnú manipuláciu s pacientom,
 • dajú sa jednoducho ovládať – len pomocou ovládača, na ktorom máte prednastavené dve základné funkcie – zdvih a spúšťanie imobilnej osoby,
 • šetria priestor v miestnostiach – keďže sú umiestnené na strope,
 • sú nenápadné – vďaka jednoduchému dizajnu bielych koľajníc,
 • sú cenovo dostupné – pokiaľ ZŤP osoby spĺňajú všetky zákonom stanovené kritériá, môžu v rámci kompenzácie svojho ťažkého zdravotného postihnutia získať finančný príspevok od štátu na kúpu takéhoto zariadenia, takže cena stropného zdviháku sa dostáva do naozaj zvládnuteľnej úrovne.

 

Ako sme už spomenuli, stropný zdvihák pre imobilných je veľmi praktické zariadenie, pomocou ktorého dokážete premiestňovať imobilnú osobu všade tam, kde máte nainštalované vodiace koľajnice. Tie sa dajú kotviť buď priamo do stropu, do bočných stien, ale v prípade potreby ich vieme kotviť aj na špeciálne vyhotovené pomocné konštrukcie. Na riešení sa vždy dohadujeme spolu s Vami počas osobných obhliadok a zameraní priestorov tak, aby Vám to čo najviac vyhovovalo.

Najčastejšie týmto spôsobom prepájame spálňu (resp. miestnosť, kde klient spáva), WC, kúpeľňu, prípadne kuchyňu, ale aj iné časti bytovej či domovej jednotky. Pokiaľ máte viacpodlažný dom, imobilnú osobu pokojne môžete aj priamo so zdvíhacou jednotkou položiť – napr. na stoličkový výťah a komfortne ju tak presunúť z jedného poschodia na druhé poschodie.

Náš prevádzkový riaditeľ Radoslav Ferenc s pomocou  obchodného zástupcu Michala Gaštana Vám vo videu v našom bratislavskom showroome predviedli ako jednoducho dokážete prechádzať s človekom aj z miestnosti do miestnosti a to bez potreby stavebných zásahov a úprav.

 

VIDEO ukážka stropného zdviháku pre imobilných

 

Určite ste si všimli dômyselne premyslený portálový systém. Spočíva v tom, že medzi dvomi fixnými koľajnicami je umiestnená jedna prepojovacia koľajnica. Práve vďaka nej dokážete ľahko obslúžiť kompletne celý priestor. Samotný prechod (z miestnosti do miestnosti) sa realizuje tak, že v prvej miestnosti vytiahnete voľný pás a zavesíte ho v miestnosti na druhej strane. Následne treba prepnúť páčku tak, aby smerovala ku pásu, ktorý ideme navíjať. Ak ste to zvládli, môžete prejsť so zdvíhacou jednotkou (a osobou uloženou vo vaku) z miestnosti do miestnosti. Tento úkon nazývame „systém prehupu“ alebo len „prehup“.

Samozrejme, ak by ste si chceli pozrieť aj nejaké inštalácie z konkrétnejších domácností, aby ste si funkčnosť a možnosti využívania stropného zdviháku vedeli lepšie predstaviť, nech sa páči.

 

Získajte na stropný zdvihák štátny finančný príspevok a to až do výšky 95% z hodnoty zariadenia.

Pre viac informácií o produkte nám zanechajte nám váš kontakt, alebo zavolajte na našu bezplatnú infolinku: 0800 199 060

 


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás