Výťah na schody, ktorý zaberie minimum miesta, no prinesie maximálny úžitok

Elektrický stoličkový výťah na schody

Poďte sa s nami pozrieť na typickú inštaláciu sedačkového výťahu na schody. Rozhodli sme sa spraviť Vám z nej fotoreportáž, aby ste mali predstavu – krok po krôčiku, od prvej skrutky až po finálny výsledok – ako to celé prebieha a čo môžete očakávať. Náš klient si zvolil domáci výťah HandiCare 1100.

 

Stoličkové výťahy –  praktické a funkčné bezbariérové schodisko

Povedali sme si, že Vám síce často spomíname, že inštaláciu domácich výťahov či zdvíhacích zariadení pre ZŤP osoby zvládame obvykle rýchlo a bez zdĺhavých predprípravných či postúpravných prác, avšak vždy je najlepšie vidieť konkrétne zábery, aby si človek dokázal čo najlepšie predstaviť priebeh, fungovanie a celkovú atmosféru takéhoto „zásahu“ – či už doma, v práci, v interiéri, exteriéri,… Kdekoľvek je to potrebné.

V tomto prípade išlo o debarierizačný projekt, ktorý vyriešil presun na priamom (tzn. rovnom) schodisku. Pre doplnenie a upresnenie informácie treba spomenúť, že náš klient má od spoločnosti VELCON aj zdvíhaciu plošinu pre imobilných, ktorou sme mu vytvorili bezbariérový vstup zo záhrady do domu. A keďže býva v klasickom viacpodlažnom dome, rozhodol sa rozšíriť svoju „flotilu” pomocníkov rovno aj o tento interiérový domáci výťah.

 

Elektrický stoličkový výťah na schody

 

Výhody a využitie výťahu na schody HandiCare 1100 v skratke:

 

 • inštalácia na priame (rovné) schodisko,
 • najužšia koľaj na trhu,
  • schodiskový výťah HandiCare 1100 zaberá na schodisku minimum miesta, najmenej zo všetkých stoličkových výťahov na domácom trhu,
 • kompaktný,
  • aj všetky jeho časti sú sklápateľné – sedadlo, opierky rúk a nôh,
  • priestorová úspornosť je veľkou výhodou aj pre ostatných členov domácnosti, ktorým tak výťah pri prechode schodiskom nezavadzia,
 • bezpečnostné senzory,
  • zastavia výťah v prípade akejkoľvek ohrozujúcej prekážky na schodisku,
 • maximálna nosnosť – až 140 kg,
 • jednoduchá údržba,
  • súčasťou konštrukcie nie je žiaden ozubený pohon, takže sa v týchto miestach neusádza prach a neželané nečistoty,
  • a nie je potrebné pravidelné premazávanie,
 • súčasťou inštalácie je aj zaškolenie klienta a jeho najbližších do používania tohto schodiskového výťahu (resp. akéhokoľvek zariadenia, ktoré spoločnosť VELCON ponúka), takže sa nemusíte obávať, vždy Vás naučíme ako nového pomocníka bezpečne používať.

 

Na jednej z fotografií ste si určite všimli, ako naši kolegovia pracujú s elektroinštaláciou. Naši technickí pracovníci sú školení na všetky výzvy a preto si dokážu poradiť aj s odborným zapojením do elektrickej siete, nech už je jej „vek a stav” akýkoľvek. Takže sa nemusíte obávať, ani ak bývate v staršom rodinnom dome či byte, naši chlapci si určite dajú rady.

 

Elektrický stoličkový výťah na schody

 

Stoličkový výťah a jeho cena

 

Samozrejme, že Vás vždy zaujíma aj cena stoličkového výťahu, resp. akýchkoľvek debarierizačných zariadení, ktoré Vám prinášame. Tak ako to vidieť aj na vyššie priložených fotografiách, ceny jednotlivých zdvíhacích zariadení pre ZŤP (prípadne klasických domácich výťahov) sa od inštalácie ku inštalácii môžu dosť líšiť. Vždy sa odvíjajú od viacerých faktorov akými sú napríklad dĺžka vodiacej koľajnice, množstvo potrebných zákrut, sklon, prípadne požadované zmeny sklonu dráhy, parkovacie zákruty, zvolený spôsob kotvenia (pomocou samonosných stojok – priamo do schodiska alebo do bočnej steny schodiska). Samozrejme, v prípade záujmu vieme zabezpečiť aj pomocné kotvenia a rôzne iné doplnky.

 

Preto vždy našim (súčasným i budúcim) klientom odporúčame ozvať sa nám a dohodnúť si osobnú obhliadku a zameranie Vašich priestorov našimi vyškolenými pracovníkmi. Tí s Vami preberú Vaše predstavy, očakávania a odporučia Vám najoptimálnejšie zariadenia.

Takéto obhliadky pre Vás realizujeme zadarmo, po celom Slovensku.

Preto ak rozmýšľate ako si zjednodušiť každodenný život, ozvite sa nám:


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

  Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás