Šikmá schodisková plošina SLIM v Námestove spustila aj slzy radosti

Toľko úprimnej radosti, s  ktorou sa stretávame pri našej práci… To je presne ten dôvod, prečo sa do roboty naozaj tešíme. Kvôli Vám. Naposledy nás takto svojím nadšením dojala naša klientka z Námestova, ktorej sme inštalovali výťah pre imobilných modelu SLIM a vytvorili sme tak pre ňu komfortný bezbariérový vstup. Model SLIM je úzke a ideálne zariadanie určené pre miesta, ktoré práve „neponúkajú“ široké schodisko na inštaláciu podobných zariadení. Najväčšie uplatnenie táto plošina nájde v bytovkách, keďže jej koľaj a hlavne rádius v zákrute (resp. minimálny polomer zatočenia) je jeden z najužších na trhu. Dokonale lemuje zábradlie bez zbytočného odstupu a šetrí tak miesto na schodoch.

 

Šikmá schodisková plošina pre vozíčkarov
 

Schodiskové výťahy – pomocníci nielen pre imobilné osoby

Ako sme už spomenuli, naša klientka z Námestova bola veľmi dojatá, pretože sa dočkala vytúženej pomôcky na jednoduchší posun a presuny. Možno si na prvý pohľad poviete, že veď čo sa počtu schodov týka, ide len o malinký projekt. Avšak treba si uvedomiť, že každý projekt je rovnako dôležitý. Lebo aj „zopár schodov“ dokáže niekomu výrazne zmeniť (sťažiť) život. A práve vďaka bezbariérovému výťahu SLIM jeho nová majiteľka opäť získala slobodu v pohybe, ktorú pre svoj osud a odkázanosť na invalidný vozík tak veľmi potrebovala a postrádala.

Za zmienku stojí aj fakt, že okrem našej klientky získali benefit z tohto projektu aj ďalšie dva susedné byty na poschodí – či už pre budúcich seniorov, ľudí odkázaných na vozík, po poúrazových stavoch alebo mamičky s kočíkmi, ktoré tohto pomocníka môžu tiež využívať a zjednodušovať si tak každodenné presuny po schodoch.

Ako ste si už na priložených fotografiách určite všimli, v tomto prípade ide o dráhu, ktorá je vedená vnútornou koľajou popri zábradlí. Napriek tomu však ide o zariadenie, ktoré v zaparkovanom stave nezaberá prakticky žiadne miesto. Priechodnosť schodov tak ostala zachovaná, tzn. ostatní obyvatelia bytového domu sa vedia komfortne a bezpečne pohybovať po jeho chodbách.

 

Aké sú ďalšie výhody výťahu pre imobilných SLIM?

 • bezbariérový výťah pre imobilné osoby pohybujúce sa na invalidnom vozíku po šikmej dráhe schodov,
 • plne samoobslužné zariadenie,
 • táto šikmá schodisková plošina prekonáva:
  • schodiská s dráhou s variabilným sklonom a variabilným smerom,
  • dá sa inštalovať vnútornou a  vonkajšou stranou schodiska,
  • priestorovo šetrný – vyžaduje si minimálnu šírku schodiska 895 mm.

 

Aká je cena zdvíhacej plošiny pre imobilných?

To, že cena výťahov na schody sa môže veľmi líšiť, už viete. Prečo? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Ak si pozriete vyššie uvedené zábery z inštalácie, hneď Vám udrie do očí, že išlo o prekonanie „len“ jedného menšieho schodiska. No naše inštalácie robíme vždy na mieru každému klientovi, tzn. cena takéhoto výťahu na schody sa odvíja od množstva faktorov, ktoré vstupujú do hry. Vplýva tak na ňu napr. dĺžka dráhy vodiacej koľajnice, celkový počet zákrut, zvolený spôsob kotvenia (pomocou stojok priamo do schodov alebo do bočnej steny schodiska), požadované doplnky a pod.

 

Obhliadky priestorov, zameranie, cenovú ponuku a návrh projektu pre vás pripravíme ZADARMO po celom Slovensku. Zanechajte nám váš kontakt a obratom sa vám ozveme.

 

Potrebujete plošinu pre vozičkára do bytovky a máte obavu, že zaberie veľa miesta na schodisku?

Máme pre vás riešenie a BEZPLATNÉ VYPRACOVANIE PROJEKTU na plošinu SLIM ktorá je vhodná aj na úzke schodiská.


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

   


  Vieme pomôcť aj so žiadosťou o štátny finančný príspevok na kúpu zariadenia pre imobilných, na ktorý majú mnohí z Vás nárok. Výška taketo podpory môže tvoriť až 95% celkovej ceny.

  Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás