Šikovná zdvíhacia plošina Strategos, ktorá plnohodnotne zastúpi výťah vo verejnej budove

Šikovná zdvíhacia plošina Strategos, ktorá plnohodnotne zastúpi výťah vo verejnej budove

 

Dnes vám chceme ponúknuť nahliadnutie do našej ďalšej inštalácie, ktorá sa realizovala, ako môžete hneď na prvý pohľad vidieť, vo verejnej budove.

Hoci je to len pár schodov, ktoré sú súčasťou schodiska, ide o obrovskú prekážku, s ktorou sme sa popasovali. Veď usúďte sami, čo poviete?

 

Bezbariérovosť = nutnosť pre verejné priestranstvá

Ako sme už spomenuli, ide o verejné priestranstvo. Nesmierne nás napĺňa byť súčasťou takýchto zmien, kde sa prevádzkovatelia či majitelia snažia o to, aby ich priestory boli prístupné pre čo najširšiu skupinu ľudí.

Vytváranie bezbariérových a prístupných podmienok patrí medzi jednu zo základných a nevyhnutných úloh, ktoré by mali byť v našej spoločnosti automatické.

Ide totiž o najzraniteľnejšiu skupinu ľudí, ktorá má mnohokrát znemožnené podmienky pri bežných úkonoch v rámci verejných priestranstiev. Tešíme sa, že spoločne môžeme meniť veci k lepšiemu a robiť tento svet prístupnejším miestom pre všetkých.

 

Šikovné výťahové riešenie na prekonávanie menších výšok a schodov

Pri takýchto i obdobných projektoch môže byť riešením bezbariérovosti aj šikmá plošina. V tomto prípade sme pri zhodnotení všetkých atribútov dospeli k záveru, že adekvátnou voľbou bude práve výťah na schody.

Zvislá zdvíhacia plošina Strategos totiž zaberá menej miesta oproti šikmej, keďže ide o krátky zdvih nahor. V prípade šikmej plošiny by sme šli do priestoru nadol, rovnako tak i v hornej stanici. Toto riešenie je šetrné na okolitý priestor, čím sa zvýši priestor, resp. prechod pre vyšší počet ľudí, ktorý je pre verejné budovy príznačný a samozrejmý.

 

Montáž bez problémov v priebehu jedného pracovného dňa

Pri inštalácii nemusíte mať strach z nutných architektonických úprav. Nie je potrebná žiadna základová jama. Montáž je rýchla.

Plošina na schody je zároveň extrémne odolná voči mrazu a vlhkosti, čo ju predurčuje aj do exteriéru, čo pridáva na funkčnosti. Preto ak váhate a premýšľate, ako vytvoriť vonkajšie schodisko bezbariérové, poznáte riešenie.

 

Neviete aký výťah je vhodný pre váš prípad? Poradíme vám s výberom.

 

Navýšenie finančného príspevku od ÚPSVaR

Príspevok od ÚPSVaR sa zvýšil do maximálnej výšky až 98%, doteraz to bolo 95%.

Určite preto neváhajte využiť možnosť preplatenia tohto ozaj vysokého podielu z celkovej sumy stoličkového výťahu, ktorý sa stane každodennou súčasťou vášho života.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás