Bezbariérový prístup, ktorý ocenia imobilní pacienti aj seniori

Stoličkový výťah Freelift - Inštalácia Košice

 

Nedávnosme nášmu klientovi v Košiciach inštalovali výťah na schody. Zadanie bolo jasné – prispôsobiť výťah špecifickým možnostiam schodiska rodinného domu. Po prezretí si priestorov sme navrhli projekt a vybrali model stoličkového výťahu FreeLift.

Prečo?

Dôvodov bolo hneď viacero.

 

Elegancia a funkčnosť – atribúty moderných stoličkových výťahov a bezbariérového prístupu

Vzhľadom na elegantný ráz rodinného domu sme hľadali estetické riešenie, ktoré by nepôsobilo rušivo, no zároveň by bolo funkčné v maximálnej možnej miere. Keďže, ako vidíte na priložených fotografiách, schodisko malo viaceré technické limity (bolo pomerne úzke a absentovalo na ňom zábradlie či madlá, o ktoré by sa človek mohol oprieť), zvolili sme si sprístupniť tento priestor aj seniorom a imobilným návštevníkom domu pomocou sklopnej koľaje, ktorá zaručuje bezbariérový prístup.

Jej plusom je hlavne to, že sa vďaka zaklopeniu dokáže úplne “stratiť” z priestoru (v tomto prípade konkrétne zo spodného podlažia), čiže absolútne neprekáža a nezavadia pri bežných denných úkonoch.

Jej inštalácia je vhodná tak na úzke, strmé, ako aj špirálovité schodiská. Funguje na princípe vodiacej rúrky, ktorej dráhu a tvar dokážeme plne prispôsobiť Vašim požiadavkám. Okrem technických parametrov dokážeme Vašej predstave prispôsobiť aj farbu schodiskovej sedačky – tak, aby Vám ladila s interiérom.

Úprimne nás teší, že aj takýmto typom projektu sa moderný dom sprístupní všetkým vekovým kategóriám – bez rozdielu na ich možnosti pohybu či rôzne pohybové obmedzenia.

 

 

Cena výťahu na schody FreeLift

Tak ako sme už spomenuli, tento typ stoličkového výťahu sa dá plne prispôsobiť Vašim potrebám (Vášmu schodisku – jeho tvaru, materiálu, z ktorého je vyrobené, môžeme ho ukotviť aj priamo do steny, dá sa inštalovať na viacero nad sebou stojacich schodísk – tzn. napr. na presuny osôb v bytových domoch z poschodia na poschodie, vďaka možnosti “turn&go” sa sedačka dokáže počas jazdy otočiť tak, aby ste prešli aj veľmi úzkym priestranstvom). Od všetkých vyššie spomenutých parametrov sa odvíja aj finálna cena produktu. Napíšte nám alebo zavolajte, môžeme prísť, pozrieť san a Váš príbytok a jeho možnosti a navrhnúť Vám optimálne riešenie. Táto cenová kalkulácia je, samozrejme, bezplatne.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás