Domáce výťahy – šikovní pomocníci do interiéru i exteriéru

Domáce výťahy pre imobilných

Nedávno sme inštalovali naše produkty na východnom Slovensku – tentokrát v okrese Levoča a v okrese Kežmarok. Opäť nás oslovili naši klienti s jasnými požiadavkami a na ich základe sme vybrali z nášho pohľadu najoptimálnejšie riešenia – schodiskový výťah Minivator 2000 a šikmú schodiskovú plošinu Logic.

 

Stoličkový výťah na schody Minivator 2000

Jeden z najžiadanejších výťahov pre imobilných, po ktorom naši klienti siahajú z mnohých dôvodov. Ide o cenovo dostupný domáci výťah s najužšou zákrutou na trhu. Jeho vodiacu koľajnicu tvoria dve rúrky s priemerom len 40 mm. Je preto naozaj skvelým riešením pre úzke schodiská, ale aj pre schodiská s variabilnou dráhou, sklonom i smerom (tzn. na točité či špirálovité schody). Dráhu klientom vedieme podľa ich požiadaviek a priestorových možností – buď priamo vnútornou stranou schodiska, kde kopírujeme jeho zábradlie alebo popri jeho vonkajšej strane, tzn. popri stene. V oboch prípadoch sa uchytáva pomocou samonosných stojok, čiže nie sú potrebné žiadne stavebné úpravy schodiska ani okolitého priestoru.

 

Domáci výťah pre seniorov

 

Ďalšou výhodou tohto schodiskového výťahu aj jeho šetrnosť k priestoru. Vďaka sklápateľnosti sedačky skutočne zaberá málo miesta, resp. dostatok priestoru pre ostatných obyvateľov domu. Zároveň nemôžeme opomenúť jeho vysokú bezpečnosť, ktorú zaručuje viacero skutočností – jednak pomalý rozjazd sedačky, ale aj jej automatické spomaľovanie v zákrutách. Jeho súčasťou sú aj citlivé okraje, ktoré detekujú nárazy do cudzích predmetov či osôb vyskytujúcich sa na schodisku. Výhodou je aj jeho vysoká nosnosť (zvláda pacientov do 137 kg). Samozrejme, farbu (či už samotnej sedačky alebo vodiacej koľajnice) vieme prispôsobiť podľa Vašich predstáv – tak, aby Vám ladila s okolitým prostredím.

V interiéri tohto projektu sme využili stoličkový výťah Minivator 2000. Klient je veľmi spokojný, ďakoval nám aj za zaškolenie našimi technikmi, ktoré je automatickou súčasťou našich produktov.

Šikmá schodisková plošina (výťah pre imobilných) Logic

Schodisková plošina LOGIC je plne samoobslužné zdvíhacie zariadenie, frekventovane využívané v interiéri i v exteriéri. Jej vodiaca koľajnica sa kotví pomocou samonosných stojok, rovnako ako v predošlom prípade, buď priamo do schodov alebo do steny schodiska. Našim klientom vyhovuje aj jej jednoduché ovládanie. Imobilná osoba ju dokáže riadiť samostatne, buď pomocou tlačidiel nachádzajúcich sa priamo na tomto výťahu pre imobilných alebo prostredníctvom bezdrôtového diaľkového ovládania. Dobrou správou je, že disponuje náhradným zdrojom („záložnou“ batériou), takže tieto schodiskové výťahy dokážete využívať aj v prípade výpadku elektrického prúdu. Vďaka svojmu elegantnému minimalistickému dizajnu pôsobí veľmi nenápadne a nerušivo.

 

Šikmá plošina pre vozičkárov

 

V prípade využitia v exteriéroch si zákazníci okrem diskrétneho dizajnu veľmi pochvaľujú aj vodiacu hliníkovú koľaj, ktorá nehrdzavie, celkové kvalitné spracovanie zaručujúce odolnosť voči vonkajším poveternostným podmienkam, možnosť nástupu aj z čela plošiny, variabilnosť (resp. možnosť výberu veľkosti) rozmerov podlahy a, samozrejme, možnosť okamžitého dodania. Bez čakania.

Na priloženej fotografii z inštalácie tohto zariadenia ste možno postrehli šikovné riešenie zapojenia elektrického obvodu, ktorý sa prepojil priamo s vonkajšou elektrickou rozvodovou skrinkou. Rovnako tak ste si mohli všimnúť dvojité kotvenie spodného stĺpika, ktorý je upevnený do zeme, ale pre zaručenie ešte vyššej bezpečnosti ho naši technici ukotvili aj do steny rodinného domu.

 

Schodiskové výťahy – možnosť kombinovania v interiéri i exteriéri

Pri našich inštaláciách sa vždy snažíme vymyslieť praktické a premyslené riešenia. Dokážeme tak napríklad navrhnúť aj prepojenie v nadväznosť oboch zmieňovaných domácich výťahov – jedného situovaného do exteriéru a druhého do interiéru.

 

Orientačná cena domácich schodiskových výťahov

Tak ako pri všetkých našich bezbariérových produktoch, ani cena stoličkového výťahu Minivator 2000 či schodiskovej plošiny Logic sa nedá stanoviť fixne. Vždy ich prispôsobujeme konkrétnym požiadavkám klienta, vytvárame ich presne na mieru. Finálna suma sa preto odvíja od množstva rôznych faktorov – v závislosti od dĺžky vodiacej koľajnice, sklonu dráhy, množstva a typov zákrut, spôsobu kotvenia, výberu farebného prevedenia, požiadaviek na doplnkové príslušenstvo a pod. Stále však platí, že obhliadku a zameranie priestorov a zhodnotenie možností Vám ponúkame bezplatne. Samozrejme, našim klientom pomáhame aj s vybavením štátneho príspevku pre kúpu zdvíhacieho zariadenia pre ŤZP osoby. Preto ak rozmýšľate, váhate, pokojne sa nám ozvite. Radi Vám poradíme.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás