Hľadáte stoličkový výťah, ktorý sa prispôsobí na skutočne akékoľvek schodisko?

Výťah na schody - Minivator 2000

Pamätáte si náš nedávny článok o inštalácii stoličkového výťahu Hawle Stairlift? Písali sme o jeho jedinečnosti a flexibilite využitia. Spomíname ho práve preto, lebo zdvíhacie zariadenie, ktoré vám predstavíme dnes je veľmi podobné svojimi vlastnosťami – a to prispôsobiť sa na skutočne akokoľvek tvarované schodisko.

 

Priestoro najúsporejší stoličkový výťah

Je to práve stoličkový výťah Minivator 2000, ktorý sme našej klientke inštalovali u nej doma v okrese Žilina. Toto naše Velcon zariadenie je priestorovo jedno z najúspornejších stoličkových výťahov na trhu a to aj vďaka svojej najužšej zákrute. Vodiaca koľajnica je tenučká a subtilná. Priemer jej trúbky je len 40 mm. Toto riešenie je vhodné hlavne do priestoru s úzkymi schodami a s nie priveľkým priestorom.

 

Koľajnice stoličkového výťahu

 

Bezbariérové schodisko so 180° zákrutou

Naša klientka potrebovala vyriešiť problém presunu medzi poschodiami svojho bytu, keďže potrebuje fungovať na obidvoch počas celého dňa. Na jednom podlaží má pani svoju obytnú izba a na druhom má sociálne zariadenia, ktoré niekoľkokrát za deň navštevuje. Práve preto sme jej navrhli toto flexibilné zariadenie, ktoré ako vidíte na fotografiách, sa výborne prispôsobilo aj samotnému schodisku a priestoru. Okrem toho sa nám podarilo vyriešiť aj bezbariérový prístup z domu a do domu, keďže schody začínajú priamo vo vstupnej hale. Parkovanie tohto typu výťahu sme navrhli tak, aby bolo čo najúspornejšie k samotnému priestoru na schodoch. Vytvorili sme parkovaciu zákrutu s uhlom 180 stupňov mimo schodiskového ramena, vďaka čomu sme umožnili aj ľahké a jednoduché nastupovanie a vystupovanie zo zdvíhacieho zariadenia a minimalizovali mieru zavadzania sedačky pri jej nepoužívaní.

 

Koľajnica stoličkového výťahu

 

Tento typ schodiskového výťahu ponúka široký výber farieb

Na výber sú aj pri tomto stoličkovom výťahu rôzne farby samotnej koľajnice aj sedačky, aby sa čo najvhodnejšie zladila s interiérom. Nosnosť zariadenia je až do 137 kg, čo zahŕňa väčšinu imobilných, deti aj dospelých a starších. Táto sedačka je ideál do vášho interiéru, ktorý nie je veľmi možné prispôsobiť. Na schodisko so zábradlím sa inštaluje do pár hodín a vy ju môžete šťastne a spokojne využívať niekoľko desiatok rokov.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás