Máte problém so schodami k vášmu domu? Možno by sa aj vám hodilo takéto riešenie

Zvislá zdvíhacia plošina pre imobilných – Košický kraj

 

Môžeme sa pochváliť ďalšou šikovnou inštaláciou zvislej zdvíhacej plošiny, ktorá pomohla našej klientke z košického okresu. Skôr ako vám detajnejšie predstavíme situáciu našej klientky a riešenie, ktoré sme jej navrhli, chceme poukázať, že práve táto inštalácia. Je prípadom, ktorý sa vyskytuje u každého druhého staršieho človeka, ktorý býva v starších typoch rodinných domov. V minulosti sa pri stavbe nebral ohľad na fakt, že človek raz bude starší a bude vládať oveľa menej. Domy sa stavali s vyvýšeným podlažím a podpivničením, čím sa vytvorili aj malé vonkajšie schodiská. Tie sú pre každého staršieho človeka dnes veľkou prekážkou a bariérou.

 

Veríme, že tento prípad Vám pomôže vyriešiť aj Vašu schodiskovú bariéru, ak sa vy alebo váš blízky nachádza v podobnej situácii.

Staršia pani býva v rodinnom dome s peknou záhradou, v ktorej trávi veľa svojho času. Pohybuje sa teda hlavne v lete medzi svojim domom a záhradou. Problémom sú ako pri väčšine prípadov rodinných domov prístupové schody do domu. Takých je síce len pár, ale aj tie vedia dať pani niekoľkokrát za deň pekne zabrať. Pani sa pohybuje pomocou barlí a jej stav sa postupne zhoršuje, takže sme sa pre ňu snažili nájsť riešenie, ktoré vyrieši situáciu dnes. A takéto riešenie bude brať v úvahu prípadné zhoršenie zdravotného stavu našej klientky aj v budúcnosti.

 

Zvislá zdvižná plošina – praktické riešenie, ktoré nezaberá veľa priestoru

Ako riešenie sme teda navrhli zvislú zdvíhaciu plošinu Strategos do exteriéru, ktorá nebráni priechodu po schodoch. Teda pani ostali na užívanie aj schody a pribudla jej plošina. Tá  ju bez problémov a bezpečne s barlami alebo neskôr aj vozíčkom vyvezie až priamo ku vchodovým dverám. Výhodou tejto plošiny je, že je dosť veľká a teda naša klientka si na nej môže čokoľvek zo záhradky zobrať so sebou až priamo dovnútra. Vedľa nej sa zmestia ďalší ľudia, nákup a využitie plošiny sa tak stáva univerzálnejšie. Dalo by sa povedať, že sme navrhli bezbariérové schody, resp. niečo, čo ich nahradilo a splní rovnaký ak aj nie širší účel. Táto výťahová plošina má maximálny zdvih 3 metre. To sa v tomto prípade perfektne hodí na pár schodov, ktoré vedú do domu. Jej výhodou je, že nepotrebuje žiadne stavebné úpravy alebo búracie práce, postačí na jej jednoduchá a rýchlu montáž len pevná betónová plocha v mieste jej zdvihu.

Ako môžete sami vidieť na fotografiách, samotná plošina pre imobilných nezaberá pri dome až tak veľa miesta. Je vyrobená z odolného materiálu, z pozinkovaného kovu a je vhodná hlavne do exteriéru aj do našich premenlivých slovenských podmienok. Pani je s ňou veľmi spokojná a ak vás zaujíma cena takýchto výťahov pre vozíčkarov, alebo máte akékoľvek otázky k inštalácii a prevedeniu, neváhajte nás kedykoľvek kontaktovať. Veľmi radi vám poradíme.

 

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás