Podľa čoho vybrať ten správny výťah pre imobilných | Výťahy pre vozičkárov

Domáci výťah pre imobilných

Výťah pre imobilných je v domácnosti s imobilnou osobou obrovskou pomocou. Umožňuje a uľahčuje prekonanie výškovej bariéry, ktorú by inak hendikepovaná osoba odkázaná na invalidný vozík nemohla zdolať. Výťahy pre imobilných existujú v rôznych vyhotoveniach a modeloch, a je dôležité, aby v každej domácnosti alebo škole bol ten správny. Podľa čoho vyberať?

 

Veľkosť výťahu pre imobilných

Na trhu je množstvo modelov, ktoré sa okrem iného líšia aj veľkosťou. Pri veľkosti sa v nás väčšinou bijú dve protichodné tendencie – každý by chcel čo najmenší výťah, aby čo najmenej zasahoval do stavby alebo prostredia, na druhej strane, pokiaľ bude príliš malý, jeho používanie bude kostrbaté a nepohodlné. Zdvíhacia plošina pre imobilných musí bez problémov poňať hendikepovanú osobu aj s vozíčkom, prípadne aj sprievodnú osobu.

 

Funkčnosť a bezpečnosť

To, čo musí výťah alebo plošina pre imobilných bezpodmienečne spĺňať, sú kvalitatívne a bezpečnostné štandardy a normy. Každý výrobca a predajca si za nimi musí stáť a vedieť klientovi zaručiť nielen výbornú kvalitu a funkčnosť svojich výrobkov, ale hlavne bezpečnosť pri používaní a nulové riziko zranenia pri poruche produktu.

 

Potrebné zásahy do obydlia

Bezbariérové prístupy je dobré si vyberať aj podľa toho, akým spôsobom zasiahnu do nášho obydlia. Našťastie výťahy z našej ponuky nepotrebujú pri inštalácii žiadne veľké stavebné úpravy a zásahy do stavby. Zdvíhacie plošiny či výťahy pre vozíčkarov preto dokážeme u vás nainštalovať za pomerne rýchly čas. A nezabúdajte na to najdôležitejšie, že firma, ktorá vám výťah bude inštalovať, by mala sama navrhnúť optimálne riešenie, ako zakomponovať výťah do obydlia čo najprirodzenejšie.

 

Spoločnosť, ktorá vám výťah pre imobilných ho dodá

Jeden z najdôležitejších bodov pri výbere výťahu pre imobilných je firma, ktorá vám ho dodá a nainštaluje. Určite si o nej zistite informácie už predtým, ako ich oslovíte, a nebojte sa pýtať na všetko, čo vás zaujíma. Pokojne si vypýtajte aj kontaktné údaje na iných zákazníkov, ktorí vám povedia svoje skúsenosti s danou spoločnosťou. Seriózna firma by s tým nemala mať problém. Takisto by vás mala zaujímať záručná doba a možnosť servisu, rovnako ako profesionálny a zodpovedný prístup pri inštalácii produktu a následnom vysvetlení jeho používania.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás