S bariérou poschodia na bezbariérový rodinný dom vďaka výťahu Aritco 7000

Domáci výťah pre imobilných

Neďaleko Banskej Bystrice sme riešili bezbariérovosť rodinného domu našej klientky. Tá mala pri dvojposchodovom rodinnom dome veľkú a peknú záhradu, v ktorej veľmi rada trávila svoj čas. Avšak z domu bol bezbariérový prístup riešený iba z obytnej časti prízemia a naša klientka sa nevedela dostať ani na poschodie svojho domu a ani na záhradu z poschodia práve s invalidným vozíkom.

Riešení bolo niekoľko, my sme sa však rozhodli a našej klientke sme navrhli riešenie formou externého výťahu – zvislej zdvíhacej plošiny Aritco 7000. Ide o výťah, vďaka ktorému sa naša klientka dostane ako na poschodie svojho domu, tak aj z neho priamo s vozíkom na svoju záhradu. Výhodou je, že do výťahu sa zmestí aj jej opatrovník, ktorý ju priamo z výťahu môže vďaka vozíku odprevadiť na záhradu a obaja sa vďaka tejto plošine môžu bez problémov dostať kdekoľvek v rámci celého domu.

 

Rýchlo a ľahko na záhradu aj s poschodia rodinného domu

 

Samotná zvislá zdvíhacia plošina modelu Aritco 7000 (domáci výťah) má na výber rôzne prevedenia, čo sa týka rozmeru plošiny, farby opláštenia – teda to čo vidno navonok, materiálov, ako aj ovládacích prvkov. Je možné vybrať si tip skla, ako aj materiál podlahy. Zariadenie je švédsky produkt vysokej kvality a môžeme povedať, že v rámci Slovenska za veľmi prijateľnú cenu. Riešenie zariadenia je bezpečné a spoľahlivé, ako vidieť aj na fotografiách z inštalácie, ide o uzavretý výťah, ktorý je vhodný aj do exteriéru v slovenských podmienkach a premenlivom podnebí so 4 ročnými obdobiami.

Svetový dizajn domáceho výťahu pre imobilných

Výťah si nevyžaduje žiadnu veľkú, práve naopak, až minimálnu údržbu a opateru. Ide o švédsky moderný dizajn, ktorý aj pri staršom dome nepôsobí veľmi rušivo a mohutne. Pre samotnú montáž výťahu pre imobilných A7000 nie je potrebná základová jama, stačí len rovná spevnená plocha.

Inštalácia je možná v interiéri aj exteriéri. Výťah je vybavený aj záložným zdrojom na batérie. Samotné prevedenie je čisto na klientovi a jeho požiadavkách (farba, materiál, priehľadnosť, smerovanie dverí a pod.). Vďaka takémuto jednoduchému a užitočnému výťahu vám vieme jednoducho vytvoriť plne bezbariérový dom alebo zariadenie, tak ako našej klientke.

Pokojne sa nám ozvite (bezplatne na 0800 199 060, alebo mailom na velcon@velcon.sk a my vám s radosťou poradíme.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

     

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás