Stoličkové výťahy pre imobilných znamenajú v mnohých prípadoch pestrejšie životy

Ešte počas príjemného leta sa nám ozval klient s prosbou. Potreboval kompenzačnú pomôcku, vďaka ktorej by mohol imobilného člena domácnosti pohodlne a bezpečne prepravovať z poschodia na prízemie domu, resp. do záhrady. Po zhodnotení situácie bola naša voľba jasná – stoličkový výťah Acorn 130.

 

Výťah na schody Acorn 130 – a záhrada je razom bližšie

Tento frekventovane využívaný pomocník sa skladá z vodiacej koľajnice (kotvenej do schodiskových stĺpov) a z otáčavej sedačky. Jej farbu si môžete prispôsobiť podľa Vašich požiadaviek a okolitého prostredia. Veľkou výhodou sú jeho minimalistické rozmery, elegantný dizajn, bezpečnosť a, samozrejme, funkčnosť. Nosnosť tohto zariadenia je 127 kg, takže vo väčšine prípadov vyhovuje každému klientovi – aj pokiaľ sa potrebuje dostať domov s  nákupmi.

Zákazníci oň majú veľký záujem, keďže umožňuje bezpečné premiestňovanie imobilných či telesne znevýhodnených osôb i seniorov. Svoje uplatnenie nájde tak v interiéri ako aj v exteriéri. Ako vidíte na priloženej fotografii, náš klient potreboval preklenúť bariéru a dostať sa z vyvýšeného podlažia na prízemie, do záhrady. Iste ste si všimli, že dom je situovaný v lokalite, kde prevláda kopcovitý terén. Práve ten v minulosti zohral rolu aj pri návrhu tohto obytného domu. Vzhľadom na svoje vyvýšenie však nepočítal (ani do budúcna) s bezbariérovým prístupom. Samozrejme, tento prípad nie je v našich končinách ojedinelý, takže po množstve skúseností už vieme aj obdobné situácie pomerne efektívne vyriešiť. Vďaka svojej skladnosti zvláda aj takto atypicky riešené schodiská – s úzkym priestorom.

 

 

Vzhľadom na fakt, že je určený do exteriéru, je vystavaný tak, aby bol odolný voči poveternostným vplyvom a nepríjemnému počasiu. Ďalším plusom je skutočnosť, že inštalácie týchto domácich výťahov prebiehajú zväčša bezproblémovo a veľmi rýchlo. Naši technici sa však zvyknú zdržať a zaškoliť rovno aj nových majiteľov a ich rodinných príslušníkov do ovládania týchto stoličkových výťahov či iných kompenzačných pomôcok.

 

Cena stoličkového výťahu Acorn 130

Tak ako aj v ostatných prípadoch, cena výťahu na schody sa nedá určiť paušálne. Vždy závisí od konkrétnych podmienok miesta, kde majú byť inštalované (od dĺžky a sklonu schodiska, použitých materiálov, množstva potrebných prác, špecifických úprav, dizajnových požiadaviek a i.). Cenovú ponuku Vám však vystavíme bezplatne. Ak zvažujete kúpu nejakej kompenzačnej pomôcky, neváhajte sa nám ozvať. Spolu istotne nájdeme vhodné riešenie, ako uľahčiť a spríjemniť život.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

     

    Dráha schodiskového výťahu

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás