Výťah pre imobilných, ktorý neobmedzí okolie

Výťah pre imobilných

 

Pred časom sa nám ozvala pani Magdaléna zo seneckého okresu. Býva v staršej bytovke bez výťahu. Hľadala optimálne riešenie, ako sa bezproblémovo a pohodlne dostať na 2. poschodie domu, a neobmedzovať pri tom ostatných susedov. Hneď po obhliadke sme sa rozhodli. Stoličkový výťah Acorn 180.

Bezbariérový prístup – príjemnejší život

Išlo o klasický a veľmi častý projekt. Bezbariérové riešenie presunov v starej bytovke bez výťahu. V takomto prípade väčšinou siahame po stoličkových výťahoch. Sú ideálnym riešením ako dosiahnuť bezpečnú a elegantnú možnosť prepravy imobilnej či zranenej osoby v priestore, ktorý s možnosťou výťahu pôvodne nepočítal.

Základnou ideou bolo zabrať čo najmenej priestoru zo spoločného schodiska, resp. schodísk. Stoličkový výťah Acorn 180 je v tomto smere skvelý. Jeho minimalistické rozmery a ukončenie koľaje v spodnej časti, siahajúce čiastočne do pivničných priestorov, umožňuje „neviditeľné“ uskladnenie sedačky. Vďaka tomuto riešeniu schodisková sedačka parkuje v menej používanom priestranstve, kde je menšia pravdepodobnosť, že by prekážala. Celú inštaláciu sme robili formou stojok, čiže opäť, zo schodov ubudlo reálne len pár centimetrov priestoru. Obyvatelia domu tak môžu pohodlne využívať schodisko v plnej miere, ako aj predtým.

Po estetickej stránke sme sa snažili, aby inštalovaný stoličkový výťah čo najviac harmonicky splýval s okolím. Veríme, že sa nám to podarilo, posúďte sami. Spolu s novou majiteľkou sme zvolili farebný tón sedačky, ktorý ladí so zábradlím bytového domu a rovnako tak aj s časťou chodbových stien. Zvyšok konštrukcie sedačky je prevažne bielej farby, ktorá dominuje na zvyšnej časti stien a ladí aj s interiérovými plastovými oknami bytovky. Do celkového koloritu tak zapadol, nijako nevyčnieva, no skvalitnil život osobe, ktorá vďaka nemu bude môcť slobodnejšie a samostatnejšie žiť.

 

Výťah pre imobilných

 

Stoličkové výťahy Acorn 180

Schodiskovú sedačku Acorn 180 asi už veľmi predstavovať netreba. Vďaka svojej maximálnej flexibilite a úspore priestoru patrí medzi najobľúbenejšie a najžiadanejšie produkty. Okrem vyššie spomenutého prípadu zvláda aj schody s ostrými zákrutami či atypickými tvarmi. Ďalšou, nemenej podstatnou, výhodou je aj fakt, že je vyskladávaná stavebnicovým systémom koľajníc, čiže ju vieme dodať pokojne aj ihneď. Samotná inštalácia je veľmi rýchla a nebudú Vás po nej čakať žiadne náročné a zdĺhavé úpravy či čistenia.

Cena výťahu pre imobilných

Tak ako vo väčšine prípadov, finálna cena produktu sa vypočítava vždy podľa konkrétneho priestoru a možností, v ktorých má byť výťah inštalovaný, rovnako ako aj od špeciálnych požiadaviek klienta. Zahŕňa napr. výšku schodiska, resp. schodísk, uhly a zákruty, ktoré musí zdolať, množstvo „stavebnicových“ dielov potrebných na vytvorenie konštrukcie a pod. v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať. Spolu určite vymyslíme optimálne riešenie vhodné pre Váš priestor. Vyhotovenie cenovej ponuky je, samozrejme, bezplatné.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“

    Získajte tento produkt cez príspevok od štátu Kontaktujte nás